Paroolikaartide kaotamine muudaks pangatehingud inimestele turvalisemaks

Postitatud:

18.01.2018

Eesti Panga, pangaliidu, ettevõtete ja tarbijatekaitse esindajad leidsid Eesti maksekeskkonna foorumil, et mõistlik oleks suunata kliendid kasutama paroolikaartide asemel kaasaegsemaid ja turvalisemaid autentimislahendusi. Eestis kasutab paroolikaarte aktiivselt enda tuvastamiseks umbes 300 000 pangaklienti.

Vajadus üle vaadata Eesti pangaklientide autentimine tuleneb Euroopa Liidu makseteenuste direktiivist ja selle rakendusmäärustest, mille eesmärk on suurendada turvalisust ja edendada innovatsiooni. Eesti võttis direktiivi muudatused üle mullu novembris ning lisas makseteenuste nimekirja kaks uut makseteenust: kontoteabe edastamise ja makse algatamise teenuse. Autentimisteenuseid mõjutava Euroopa Liidu rakendusmääruse jõustumise tähtaeg on eeldatavasti 2019. aasta september.

Muudatused seadusandluses loovad keskkonna, kus pangaklient saab tänu uutele makseteenustele vaid ühe mobiilirakendusega oma eri pankades asuvaid maksekontosid turvaliselt hallata, vaadata kontoteavet ja teha nii e-kaubanduse makseid kui ka isikutevahelisi ülekandeid. Nende teenuste kasutamiseks tuleb kliendil end tuvastada vähemalt kahte teineteisest sõltumatut turvaelementi kasutades. Paroolikaardid selleks ei sobi, kuna need ei ole piisavalt turvalised. 

Eesti maksekeskkonna foorum sündis 2011. aastal Eesti Panga, rahandusministeeriumi ja pangaliidu algatusel. Foorumi eesmärk on toetada Eesti maksekeskkonna arengut ja tutvustada kõigile turuosalistele Euroopa Liidu ühtse euromaksete piirkonnaga (SEPA) seotud strateegilisi otsuseid.


Lisateave:
Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 5330 0619
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]
https://twitter.com/EestiPank