Süngemate ootuste kiuste rohkem töökohti

Postitatud:

14.11.2019

2019. aasta kolmandas kvartalis langes tööpuuduse määr erakordselt madalale, kõigest 3,9 protsendile. Tööjõu-uuringu andmetel on see ühtlasi madalaim töötuse määra hinnang alates Eesti taasiseseisvumisest.

Seejuures on rõõmustav, et tööturul osales aastataguse ajaga võrreldes veidi suurem osa tööealistest, ja ka tööhõive kasvas. Tööturu heasse seisu panustas piirkondadest kõige rohkem Tallinn.

Majandussektoritest jätkus hõive kiire kasv teenindussektoris. Riigisektoris suurenes hõive seejuures kiiremini kui erasektoris.

Tööjõu-uuringu järgi suurenes hõive ka töötlevas tööstuses sellest hoolimata, et tööandjate ootused hõive edasise arengu suhtes muutusid pessimistlikumaks. Seda saab ühelt poolt selgitada sellega, et Eesti tööstusettevõtted on pigem seotud USA turgude käekäigust sõltuvate tarneahelatega ja Euroopa tööstuse probleemid on neid vähem mõjutanud. Teisalt võivad ettevõtted tööjõupuuduse olukorras hoiduda oma töötajate arvu vähendamisest, kui nad usuvad, et võimalikud tagasilöögid turunõudluses on ajutised.

Eesti Panga kõneisikute pildid leiad Eesti Panga veebilehelt.


Lisateave:
Mart Siilivask
Eesti Pank
Tel: 668 0965, 5238 402
E-post: [email protected]

Meediapäringud: [email protected]