Tokyo olümpiamängude meenemündi kujundab Ander Avila

Postitatud:

06.11.2019

2020. aastal XXXII Tokyo suveolümpial osalevatele Eesti sportlastele pühendatud hõbedast meenemündi kujundab Ander Avila. Eesti Panga kokku kutsutud hindamiskomisjon otsustas, et konkursile esitatud töödest oli parim tema kavand, mis kannab nime „Päikesetõus“.

Võidutöö kavand „Päikesetõus“ on Jaapanile omaselt minimalistlikus võtmes. Sellel on kujutatud Tokyo lähedal asuva Fuji mäe tagant tõusvat päikest. Fuji mäe peale on asetatud Eesti Olümpiakomitee logo.

Võidutöö autor Ander Avila on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas. Ta on töötanud mitmes reklaamiagentuuris kujundaja ja loovjuhina ning pälvinud oma tööde eest reklaami- ja disainiauhindu. Samuti on ta olnud graafilise disaini õppejõud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Lisaks igapäevatööle tegutseb ta oma disainistuudios Sulev.

Hõbemünt emiteeritakse 2020. aasta suvel. Mündi nimiväärtus on 8 eurot ja tiraaž 3000.

Kujunduskonkursile laekus kokku 14 tööd. Teise koha pälvis konkursil samuti Ander Avila kavand ning kolmanda koha Liina Lõõbase ja Kristo Kooskora ühistöö.

Eesti Panga meene- ja mälestusmüntide kavaga aastateks 2019 ja 2020 saab tutvuda Eesti Panga veebilehel.

Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntidest saab Eesti Panga veebilehelt.

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti- ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperdihinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.


Lisateave:

Hanna Jürgenson

Eesti Pank

Tel: 668 0959, 5692 0930

E-post: [email protected]

Meediapäringud: [email protected]

www.eestipank.ee

https://twitter.com/EestiPank