Uue 2-eurose mälestusmündi kujunduses saavad kaasa rääkida ka Eesti elanikud

Postitatud:

20.04.2015

Selle aasta teises pooles jõuab Euroopa lipu 30. aastapäeva puhul euroalal ringlusse ühine erikujundusega 2-eurone mälestusmünt. Alates tänasest kuni 27. maini on kõigil Eesti elanikel võimalik oma lemmikkujunduse poolt hääletada.

Mündikujunduskonkursil osaleb viis kavandit, millele saavad oma hääle anda kõik euroala elanikud, kes on 2015. aasta lõpuks vähemalt 12-aastased. Kutsume kõiki Eesti inimesi hääletama oma lemmikkujunduse poolt ja osalema viktoriinil aadressil http://www.coin-competition.eu/et. Hääletada saab tänasest kuni 27. maini.

Konkursi tingimused ning ülevaade hääletamisel ja viktoriinil osalejate auhindadega


Juunis 2015 täitub 30 aastat Euroopa lipu vastuvõtmisest Euroopa Ülemkogus selle ametliku lipuna ning 60 aastat lipu vastuvõtmisest Euroopa Nõukogus.

Mälestusmündid on ringlusse lastavad käibemündid, millel on rahvusliku külje tavakujundus asendatud erikujundusega. Erikujundusega münt tähistab mõnd sündmust või teemat kohalikul või Euroopa tasandil. Mälestusmünt on alati 2-eurone, teisi erikujundusega käibemünte ei tehta. Iga liikmesriik, mille rahaühik on euro, võib aastas emiteerida üksnes kaks mälestusmünti, välja arvatud juhul kui kõik liikmesriigid emiteerivad ühise mälestusmündi.

Euroala riigid on varem ühiseid mälestusmünte välja andnud kolmel korral: Euroopa Liidu 50. aastapäeva tähistamiseks 2007. aastal, majandus- ja rahaliidu ning euro kui virtuaalse valuuta loomise 10. aastapäeva tähistamiseks 2009. aastal ja eurosularaha kasutuselevõtu 10. aastapäeva tähistamiseks 2012. aastal.

Lisainfot mälestusmüntide kohta Euroopa Keskpanga veebilehelt

Täpsemat infot konkursi kohta saab Euroopa Komisjonist.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
Meediapäringud: [email protected]
https://twitter.com/EestiPank