Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

Postitatud:

06.03.2018

Tänasest kuni 19. märtsini on Eestis visiidil Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes arutab riigi- ja erasektori esindajatega Eesti majanduse olukorda ning tehtud ja kavandatavaid majanduspoliitilisi samme. Visiit toimub IMFi iga-aastase Eesti põhimissiooni (nn IV artikli konsultatsiooni) raames.

Rahvusvahelise Valuutafondi esindajatele antakse visiidi käigus ülevaade Eesti majanduse hetkeolukorrast ja väljavaadetest, eelarvepoliitilistest meetmetest, keskpikast eelarveraamistikust ning finantssektori arengutest. Seekordsel visiidil on tähelepanu keskmes Eesti avaliku sektori investeeringute juhtimine.

Kahenädalase visiidi ajal kohtuvad valuutafondi esindajad valitsuse ja riigikogu liikmetega ning Eesti Panga, ministeeriumite ja finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti toimuvad kohtumised kommertspankades ja eraettevõtetes ning veel mitme ametiasutuse esindajatega.

Kokkuvõtte visiidist teeb IMFi neljaliikmelise delegatsiooni juht Cheikh Anta Gueye esmaspäeval, 19. märtsil kell 11:30–12:30 Eesti Panga muuseumis toimuval pressikonverentsil, kus osalevad ka Eesti Panga president Ardo Hansson ja rahandusminister Toomas Tõniste.

Valuutafond arutab kord aastas kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. Konsultatsiooni järel valmib raport IMFi ekspertide hinnangutega Eesti majanduspoliitika kohta.


Lisainfo:
​Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]