Eesti Panga seminaril arutletakse töörände rolli üle Eesti majanduses

Postitatud:

09.11.2021

Eesti Pank korraldab 12. novembril kell 10.00–15.00 avatud seminari „Töörände rollist Eesti majanduses“, kus arutatakse selle üle, milline on rände roll Eesti majanduses ja tööturu toimimises praegu ja tulevikuvaates. Seminari on oodatud jälgima kõik huvilised.

Seminaril arutlevad ettevõtjad, majanduseksperdid ja valitsuse esindajad Eesti ettevõtjate ühe teravaima probleemi – tööjõupuuduse ja eriti oskustööjõu puuduse – üle. Rändel on probleemi lahendamisel oluline roll, seda eriti tingimustes, kus Eesti ühiskond vananeb ja tööealiste inimeste osakaal ühiskonnas väheneb.

Seminari avab Eesti Panga president Madis Müller, misjärel käsitleb Eesti rändetrende Tartu Ülikooli professor Tiit Tammaru ja sisserände mõju tööturule analüüsib keskpanga ökonomist Orsolya Soosaar. Oslo Ülikooli professor Andreas Moxnes jagab seminaril Norra kogemust sisserändega Kesk- ja Ida-Euroopast pärast ELi laienemist 2004. aastal. Esitlustele järgnevad kolm vestlusringi.

Esimeses vestlusringis arutletakse selle üle, kui palju mõjutab välistööjõud kohalikku tööturgu ja millised on alternatiivid välistööjõule. Paneelis osalevad Arto Aas (Eesti Tööandjate Keskliit), Ruth Annus (Siseministeerium), Sten Andreas Ehrlich (Sotsiaalministeerium), Peep Peterson (Eesti Ametiühingute Keskliit) ja Yngve Rosenblad (tuleviku tööjõu- ja oskuste prognoosisüsteem OSKA).

 Oma kogemusi välismaalt värbamisega jagavad ettevõtjad: Tiit Kuuli (Oma Ehitaja), Triin Ploompuu (Eesti Masinatööstuse Liit), Roomet Sõrmus (Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda), Kadi Tamkõrv (Nortali grupp) ja Martin Villig (Bolt ja Kood/Jõhvi).

Eesti rändepoliitika võimaluste ja valikute üle arutlevad parlamendiparteide esindajad: Tanel Kiik (Eesti Keskerakond), Urmas Reinsalu (Isamaa Erakond), Riina Sikkut (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Andres Sutt (Eesti Reformierakond) ja Jaak Valge (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond).

Päeva juhib ERRi saatejuht Urmas Vaino.

Oodatud on kõik huvilised ja osavõtuks registreerimist ei ole.

Vaata seminari programmi ja esinejate tutvustust SIIT.

OSALEMISE INFO

Seminar on avatud kõikidele huvilistele, registreerimist ja osalustasu ei ole.

Seminari saab jälgida ja esinejatele küsimusi esitada seminari veebilehelt Worksupi keskkonnas, milleks võib kasutada

Lisateave:
Ingrid Schmuul

Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
Tel 668 0965, 5697 9146
Meediapäringud [email protected]