Eesti Panga seminaril on luubi all intressitõusude mõju

Postitatud:

24.05.2023

Eesti Pank kutsub 31. mail osalema seminaril „Uus ajastu: odava raha lõpp“, kus on teemaks kiirete intressitõusude mõju finantssektorile, aga ka ettevõtetele, inimestele ja majandusele üldiselt. Seminari saab jälgida otseülekandena keskpanga veebilehelt ja Facebooki lehelt.

Pikalt kestnud väga madalad intressimäärad on praeguseks ajalugu ja hoogsa hinnakasvu kontrolli alla saamiseks on Euroopa Keskpank pidanud alates mullu suvest tõstma laenuraha hinda euroalal. Laenude kallinemine intressimäärade tõustes on küll laenuvõtjatele lühiajaliselt valus, kuid aitab ära hoida kauem kestvat kiiret hinnatõusu ning toetab pikemas plaanis inimeste ostujõudu. Eesti Pangas toimuval poolepäevasel seminaril arutletakse, millist mõju omab laenu- ja hoiuseintressimäärade järsk tõus inimeste ja ettevõtete hakkama saamisele ning laenu- ja investeerimisotsustele. Samuti räägitakse, kui suurel määral muudab rahapoliitika karmistamine pankade ja muu finantssektori käitumist ja kasvuplaane.

Seminari avasessioonis selgitab Eesti Panga president Madis Müller keskpanga valikuid intressimäärade tõstmisel ning Swedbanki juhatuse esimees Olavi Lepp annab ülevaate Eesti finantssektori arengust rahvusvahelises võrdluses.

Aruteluringid otsivad vastuseid küsimusele, kuidas mõjutab intressimäära tõus pankade tegevust, aga ka pangandusvälist rahastust. Sõna saavad Olavi Lepp (Swedbank), André Küüsvek (Nordic Investment Bank), Kai Realo (Tööandjate Keskliit, Ragn-Sells), Margus Rink (Coop Pank AS), Joel Kukemelk (LHV), Marek Pärtel (EstateGuru), Erkki Raasuke (Skeleton Technologies OÜ, Inbank), Peeter Saks (BaltCap) ja Kärt Siilats (Mojo.Capital). Vestlust juhib Eesti Panga asepresident Veiko Tali.

Seminar toimub 31. mail kell 9.30–12.15 Eesti Panga Iseseisvussaalis ja on jälgitav otseülekandena Eesti Panga kodulehel ja Facebooki kanalil. Kohapeal osalemine on kutsetega. Tutvu täpsema programmi ja ajakavaga Eesti Panga kodulehel.

Lisateave:
Hanna Jürgenson
Eesti Panga kommunikatsioonispetsialist
56920930

[email protected]
Meediapäringud: [email protected]