Eesti Pangas toimub debatt välkmaksete üle

Postitatud:

15.06.2018

Eesti Panga muuseumis toimub teisipäeval, 19. juunil kell 11:30 välkmaksete teemaline debatt, millest võtavad osa Eesti Panga asepresident Madis Müller, Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp, SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik ja TransferWise’i tootejuht Lars Trunin.

Debatis otsitakse vastuseid järgmistele küsimustele:

  • Miks peaksid Eesti pangad oma klientidele pakkuma võimalust teha reaalajas makseid, mis toimiksid ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel?
  • Mida oleks välkmaksetest võita tarbijatel ja kaupmeestel? 
  • Miks ei paku Eestis kõik suuremad pangad veel välkmakseid?

OTSEÜLEKANNE

Üleeuroopalise välkmaksete süsteemiga on saanud kõik pangad ja makseteenuse pakkujad liituda alates 2017. aasta novembri lõpust. Süsteem võimaldab teha ühest pangast teise makseid vaid sekunditega, sealhulgas ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel.

Eestis pakub praegu välkmakseid vaid SEB Pank, kes hakkas oma klientidele seda teenust pakkuma  möödunud aasta novembris. Lätis pakub oma klientidele välkmakseid lisaks SEB Pangale ka Citadele. Euroopas kokku tehakse keskmiselt 10 000 välkmakset päevas ja suurem osa neist maksetest algatataksegi Baltikumist. Eestist saab välkmakseid hetkel teha 10 riiki.

Debatt kestab umbes tund aega. Palume osalemisest teada anda hiljemalt 19.juunil kell 10 aadressil [email protected] või telefonil 668 0965.