Eesti Pank kuulutab välja Urmas Sepale pühendatud teaduspreemia konkursi

Postitatud:

04.04.2023

Eesti Pank kuulutab Eesti noorte teadlaste majandusuuringute väärtustamiseks välja Urmas Sepa mälestusele pühendatud teaduspreemia konkursi, kus võivad osaleda nii veel õpinguid jätkavad kui ka juba magistri- või doktoriõpingud lõpetanud noored. Dokumentide esitamise tähtaeg on 15. september.

2023. aastal annab Eesti Pank välja kaks teaduspreemiat: 3000 eurot doktoritööl põhineva või doktoriõpingute raames tehtud uurimistöö eest ning 2000 eurot magistri väitekirjal põhineva või magistriõpingute raames tehtud uurimistöö eest.

Konkursil võivad osaleda kõik, kes on konkursi väljakuulutamise ajal kuni 40aastased ja õpivad Eesti haridusministeeriumi akrediteeritud magistri- või doktoriõppekava järgi. Samuti võivad konkursil osaleda need, kes on kuni 40aastased ja nimetatud õppekava raames juba omandanud magistri- või doktorikraadi. Kui konkursil osalevad uurimisgrupid, peavad uurimisgrupi kõik liikmed vastama eelnimetatud tingimustele.

Täpsem info konkursil osalemise tingimuste kohta.

Dokumentide esitamise tähtaeg on 15. september 2023. Palume dokumendid saata aadressil Rahapoliitika ja majandusuuringute osakond, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn või e-posti aadressile [email protected].

Konkursi tulemused avalikustab Eesti Pank hiljemalt 1. novembril 2023. Eesti Pank jätab endale õiguse preemiat mitte välja anda, kui ükski esitatud töö ei vasta teadustöö tingimustele.

Urmas Sepp (1956-2002) oli aastatel 1993 - 2002 Eesti Panga makromajanduse osakonna ja seejärel majandusuuringute osakonna juhataja.

Lisateave:
Liina Kulu
Ökonomist
E-post [email protected]

Hanna Jürgenson
Eesti Pank
Kommunikatsioonispetsialist
Tel 56 920 930
Meediapäringud [email protected]