Rahvusloom hundile pühendatud erikujundusega 2-eurose kujundab Maria Meos

Postitatud:

08.06.2020

Eesti rahvusloom hundile pühendatud erikujundusega 2eurosed kujundab kunstnik Maria Meos. Eesti Panga nõukogu otsustas, et konkursile esitatud töödest oli parim tema kavand, mis kannab nime „Kriimsilm270“.

Võidutöö kavandil on kujutatud kivirahnul ulguvat hunti. Kuna hunt on metsaliik, on kavandi taustal kujutatud Eestile iseloomulikku kuusemetsa. Lisaks on taustal kujutatud ka öist tähistaevast, sest siis on kõige tõenäolisem hundi ulgu kuulda.

Võidutöö autor Maria Meos on Tallinnas tegutsev disainer. Ta õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemias kujundusgraafikat. Varasemalt on ta töötanud moedisainerina.

Rahvusloom hundile pühendatud erikujundusega 2eurosed tulevad ringlusse 2021. aasta kevadel.

Mündi kujunduskonkursile laekus kokku 60 tööd. Teise koha sai Itaaliast laekunud töö, mille autoriks Sandra Deiana ning kolmanda koha sai töö, mille autoriks on Riho Luuse.


Eesti Panga meene- ja mälestusmüntide kavaga aastateks 2020 ja 2021 saab tutvuda Eesti Panga veebilehel. https://www.eestipank.ee/sularaha/kinnitatud-meene-ja-malestusmuntide-kava

Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntidest saab Eesti Panga veebilehelt https://www.eestipank.ee/sularaha/meenemundid

Ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide vermimiseks saab Eesti Pangale teha igaüks, saates need meile veebilehe liidese kaudu (https://www.eestipank.ee/meene-ja-malestusmuntide-ideede-ettepanekud), e-posti või kirja teel. Kuni augusti lõpuni saab esitada ettepanekuid aastaks 2022 kavandatavate müntide kohta. Kõik saabunud ettepanekud vaatab läbi Eesti Panga kokku kutsutud nõuandev kogu, kelle eksperdihinnangu ja ettepanekute alusel teeb Eesti Panga juhatus otsuse, millised mündid vermitakse.

Lisateave:

Piret Luhakooder
sularaha- ja taristuosakond
668 0791
[email protected]

Mart Siilivask
Tel: 668 0965
Mobiil: 5697 9146
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]