Eesti Pank korraldab samaaegselt kahe mälestusmündi kujunduskonkursi

Postitatud:

12.12.2018

Eesti Pank kutsub kujundama kahte 2eurost mälestusmünti, millest üks on pühendatud Tartu rahu sajandale ja teine Antarktika avastamise kahesajandale aastapäevale. Konkursist oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

Tartu rahuleping sõlmiti Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel 2. veebruaril 1920 ning sellega määrati Vabadussõja lõppedes kindlaks Eesti idapiir. Tartu rahu 100. aastapäevale pühendatud 2eurone münt jõuab ringlusse 2020. aasta alguses.

Antarktika avastamise aastapäevale pühendatud 2eurone mälestusmünt jõuab ringlusse samuti 2020. aasta alguses. Sündmus on seotud Eestiga, kuna üks esimesi inimesi, kes 1820. aastal Antarktist nägi ning selle sündmuse ka dokumenteeris, oli Saaremaal sündinud baltisakslasest meresõitja Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen.

Kujunduskonkursside eesmärk on leida mälestusmüntidele sobiv rahvusliku külje kujundus, sest mälestusmündi ühise külje kujundus on alati sama ja seda ei muudeta. Nõuetekohaselt vormistatud kavandid tuleb esitada hiljemalt 18. veebruaril 2019 kell 12.00 Eesti Panka aadressil Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.

Autor või autorite kollektiiv võib esitada kujunduskonkursile rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 30. aprillil 2019. Mõlema kujunduskonkursi kolmele parimale kavandile makstakse pärast müntide emiteerimist autoritasu. Võidutöö autoritasu on 2000 eurot, teise koha saanud kavandi autorile makstakse 700 ja kolmanda koha töö autorile 500 eurot.

Eesti Pank kogub meene- ja mälestusmüntide väljaandmise ettepanekuid panga posti- ja e-posti aadressil ning Eesti Panga veebilehe kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperdihinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab meene- ja mälestusmüntide tootmise Eesti Panga juhatus.

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar ning selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.

Mõlema konkursi tehnilised tingimused ja tööde hindamise korrad (zip-failidena)

Ülevaade Eesti Panga emiteeritud meenemüntidest

Lisateave:
Piret Luhakooder
sularaha- ja taristuosakond
tel: 668 0791
e-post: [email protected] 

Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
tel: 668 0965